Blog

Szkło do piwa – najpopularniejsze rodzaje

szkło na piwo

Szkło do piwa – najpopularniejsze rodzaje

Jak pokazują niedawno przeprowadzone badania, najczęściej wybieranym przez polaków rodzajem alkoholu jest piwo. Nie ma się zresztą co dziwić. Ten złoty napój potrafi orzeźwić i zaspokoić pragnienie, nawet w wyjątkowo upalny, letni dzień oraz rozkręcić każdą imprezę. Mało kto wie jednak, że piwo – podobnie jak wino – należy podawać w odpowiednim szkle. Jakie typy szkła do piwa wyróżniamy i co warto wiedzieć na ich temat? Zapraszamy do uważnej lektury naszego artykułu.

Piwo – nie tylko w kuflu!

W polskich domach przyjęło się, że piwo należy pić wyłącznie w kuflu. Ciężkie naczynie z mocnym uchem, znane jest każdemu człowiekowi – niezależnie od płci, czy wieku. Warto jednak wiedzieć że kufle, pomimo że cieszą się największą popularnością, to nie są jedynym szkłem przeznaczonym do picia tego złotego trunku. Coraz większą popularnością cieszą się również pokale, goblety czy specjalne szklanki pintowe.

Pokal

Pokale to specjalne szklanki do picia piwa, które wyposażone są w charakterystyczną nóżkę. W przeciwieństwie do kufli cechuje je subtelny wygląd, i odpowiedzialny za utrzymywanie pianki, kształt. Dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości cienkiego szkła, pokale doskonale uwydatniają barwę i aromat piwa.

Goblety

Goblety, pomimo że swoim wyglądem przypominają pokale, to jednak charakteryzują się o wiele grubszym szkłem. Dodatkowo ich kształt przywodzi na myśl wielki kielich, co wpływa na komfort spożywania trunku i uwydatnia kolor spożywanego napoju.

Szklanki pintowe

Jak sama nazwa wskazuje, szklanki pintowe są w stanie pomieścić w sobie równowartość jednej pinty. Moda na tego typu naczynia przyszła do Polski z krajów anglojęzycznych, tj. Wielkiej Brytanii i Stanów zjednoczonych. Najczęściej podaje się w nich piwa typu APA, IPA czy Porter. Szklanki pintowe nie tylko doskonale się prezentują, ale są również bardzo wygodne w użyciu i codziennej pielęgnacji.