Blog

Szklany czajnik. Ciekawe akcesorium kuchenne dla każdego domu

Szklany czajnik

Chyba nikt nie wyobraża sobie kuchni bez czajnika. To podstawowe akcesorium kuchenne znajduje się w każdym domu. Ile gospodyń domowych, tyle opinii na temat tego, czy lepszy jest czajnik elektryczny, czy zwykły, do gotowania wody na kuchni. Osoby ceniące sobie unikatowy design i piękno w kuchni coraz częściej decydują się jednak na zakup czajnika szklanego.

Piękny i praktyczny

Szklany czajnik do gotowania wody wygląda w kuchni wyjątkowo. Cieszy oczy swojego właściciela, wzbudza także zainteresowanie gości. Szkło wewnątrz czajnika jest nieporowate, szklany czajnik nie zawiera w sobie także żadnych toksycznych materiałów ani metali ciężkich. To wszystko sprawia, że jest idealnym wyborem dla rodzin, w których żyją alergicy. Szkło ponadto jest materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody. Przedmioty z niego zrobione zawsze wyglądają pięknie, bez względu na panujące trendy. Szklany czajnik do gotowania wody świetnie wkomponuje się więc zarówno w kuchni tradycyjnej, gdzie nie wyda się zbyt futurystyczny, ale będzie również idealnym dopełnieniem kuchni nowoczesnej, gdzie stawia się na minimalizm i surowość form. Szklany czajnik stworzony jest z bardzo wytrzymałego, hartowanego szkła. Można w nim gotować wodę zarówno na gazie, jak i na kuchence indukcyjnej (wtedy potrzebna jest specjalna nakładka). Szklany czajnik może być także używany w mikrofalówce, wytrzyma chłodzenie w lodówce, a także mycie w zmywarce. Chociaż szkło większości z nas kojarzy się z kruchością, ten gadżet kuchenny może znieść naprawdę wiele.

A może dzbanek z podgrzewaczem?

W wielu rodzinach niemniej popularnym gadżetem kuchennym staje się szklany dzbanek z podgrzewaczem. Nie gotuje się w nim wody, lecz podaje przygotowaną wcześniej herbatę (niektóre dzbanki wyposażone są w zaparzacz). W wielu modelach w podstawkę pod dzbankiem można wstawić małą, okrągłą świeczkę (tea light), która nieustająco podgrzewa napój. Dzięki niej goście nie tylko mają stały dostęp do ciepłej herbaty, ale również stanowi ona niebanalną dekorację stołu.