Blog

Nieoceniony pomocnik w kuchni: przyprawnik

Ładne przyprawniki

Przyprawy w kuchni żyją zazwyczaj własnym życiem. Często dokupujemy kolejne przyprawy, nie pamiętając, co w zasadzie mamy w domu. Saszetki z przyprawami, których nie domkniemy, wietrzeją i stają się bezużyteczne – przyprawy nie dodają potrawom odpowiedniego smaku i aromatu. Czy jest jakiś sposób na to, by zorganizować przechowywanie przypraw?

Sprytne przyprawniki

Aby raz na zawsze zrobić porządek z przyprawami, warto rozejrzeć się za wygodnym przyprawnikiem. Przyprawnik to nic innego, jak elegancki stojak na przyprawy. Poszczególne przyprawy przechowuje się w nim w małych, szczelnych słoiczkach. To sprawia, że pozostają one świeże przez długi czas. Do słoiczka zazwyczaj wchodzi więcej przyprawy, niż mieści się w zwykłej papierowej saszetce. To umożliwia przechowywanie zapasu tych najczęściej używanych z nich. Przyprawnik przyczynia się także znacząco do utrzymania porządku w kuchni. Ze słoiczków, w przeciwieństwie do oryginalnych opakowań, nic się nie wysypuje. Słoiczki można wyraźnie opisać, dzięki czemu łatwo można znaleźć interesującą nas przyprawę, bez konieczności rozwijania używanych już oryginalnych, papierowych saszetek. Kolejną zaletą przyprawnika postawionego na blacie w kuchni jest to, że umożliwia on łatwy dostęp do swojej zawartości. Po konkretną przyprawę można szybko sięgnąć, znika więc problem szperania w szafkach i szukania tego, co nas interesuje.

Ozdoba kuchni

Ładne przyprawniki nie tylko pomagają organizować życie w kuchni, ale także mogą być jej prawdziwą dekoracją. Przyprawniki wykonane z drewna są ponadczasowe, pasują zarówno do nowoczesnych i minimalistycznych kuchni, jak i tych tradycyjnie urządzonych. Przyprawniki dostępne są w wielu rozmiarach. Część osób decyduje się na zakup tych mniejszych, w których trzymają tylko najczęściej używane przyprawy. Z kolei większe modele, które zawierają ponad 40 słoiczków, mogą stać się główną ozdobą kuchni i przyciągać wzrok zaciekawionych gości. Przyprawnik jest świetnym prezentem dla osoby, która lubi gotować. Wybierając konkretny model, należy wziąć pod uwagę kolorystykę i styl kuchni obdarowywanego.