Blog

Kubek dla dziecka. Czym kierować się przy wyborze?

Kubek dla dziecka

W życiu każdego rodzica przychodzi czas, w którym musi on nauczyć malucha picia ze zwykłego kubka. Chociaż dzieciom wygodniej jest korzystać z różnego rodzaju kubków-niekapków, uwielbiają one naśladować dorosłych. Dlatego też prędzej czy później będą chciały chwycić za zwykły kubek, a zadaniem rodziców jest ułatwić im naukę.

Z czego zrobiony jest kubek?

Tworzywo, z jakiego zrobiony jest kubek, musi być dostosowane do wieku dziecka. Jak łatwo można się domyślić, w przypadku niewprawnych rączek maluszków lepiej, nie powinno się im dawać kubków z porcelany lub szkła. Taki kubek łatwo jest zbić i skaleczyć się. Część dzieci lubi podgryzać rant kubka. Tym bardziej więc kruche materiały odpadają. Kolorowe szklanki mogą być używane przez starszaki, które wiedzą już, czym jest szkło i dlaczego należy się obchodzić z nim ostrożnie. Najmłodszym dzieciom najlepiej podawać napoje w kubkach plastikowych lub emaliowanych. Są one dla nich całkowicie bezpieczne.

Wzory i wzorki

Jeśli chodzi o wzory, kubki dla dzieci dostępne są w wielu rodzajach. Proste, plastikowe kubki można kupić w wielu kolorach, zarówno w wersji z uchem, jak i bez. Wystarczy wybrać ulubiony kolor malucha, aby chętnie sięgał on po napój. Szczególną uwagę warto zwrócić na kubki z bohaterami ukochanych przez pokolenia bajek, takich jak np. Muminki. To właśnie one są jednymi z najbardziej kuszących dla dzieci. W przypadku starszych dzieci wybór jest jeszcze większy. Szklanek i prawdziwych kubków z nadrukami jest do wyboru naprawdę wiele. W przypadku kilkulatków idealnie sprawdzą się wzory z kolorowymi, radosnymi zwierzątkami. Starsze dzieci i nastolatki chętnie sięgną po kubek z fotografią kota, który nie jest już dziecinny, lecz w dalszym ciągu ciekawszy niż nudna zastawa dla dorosłych. Wydawać by się mogło, że zakup kubka dla nastolatka nie ma większego sensu. Jednak ulubiony kubek może przekonać go do wypicia lekarstw podczas przeziębienia, czy też zachęcić do częstszego picia wody w lecie.