Blog

Domowa pizza wymaga odpowiedniej oprawy! Talerz do pizzy

talerz do pizzy

Chyba nikt z nas nie zna osoby, która nie lubiłaby pizzy. Oczywiście każdy z nas ma różne preferencje co do grubości ciasta i składników, które powinny się na niej znaleźć, jednak na hasło „pizza” każdemu z nas cieknie ślinka. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób lubi przygotowywać pizzę w domowym zaciszu, doprowadzając swój przepis na to danie do perfekcji. Pizzę z dostawy spożywamy często prosto z kartonowego opakowania. Ta domowa wymaga jednak odpowiedniej oprawy.

Odpowiednie gabaryty

Pizze przyrządzane w domowych piekarnikach mają zazwyczaj około 30 cm średnicy. Tej wielkości powinien więc też być talerz, na którym planujemy podać danie na stół. Jeśli chodzi o wybór talerzy do pizzy, dobre sklepy oferują zarówno tradycyjne, jednokolorowe talerze, jak i takie ze zdobieniami. Te od znanych producentów można zmywać w zmywarce, a także wstawiać do mikofalówki. Kupując talerz do pizzy, warto zainwestować w produkt znanej firmy. Talerz powinien być bardzo wytrzymały. Pamiętajmy, że krojąc pizzę na mniejsze kawałki, często będziemy go solidnie naciskać, co przy tak dużych powierzchniach jest szczególnie silnym bodźcem. Dobrej jakości talerz do pizzy może być też wspaniałym prezentem dla rodziny lub znajomych.

Moc drewna

Dużą popularnością cieszą się talerze do pizzy wykonane z drewna. Wiele osób decyduje się na zakup talerza, a raczej deski obrotowej, dzięki której pizzę łatwo jest obrócić, by sięgnąć po konkretny kawałek. Deska ta świetnie też sprawdza się jako deska do serów. Innym dobrym rozwiązaniem są deski ze specjalnymi żłobieniami, które ułatwiają pokrojenie pizzy na równe kawałki. Często w zestawie sprzedawane są też łopatka do nakładania pizzy i specjalny okrągły nóż do jej krojenia. Drewniane deski do pizzy mają swój niewątpliwy urok i są miłą odmianą od klasycznej zastawy stołowej. Nawet pizza zamówiona w dostawie, podana na stół na eleganckiej desce, a nie zwykłym kartonie prezentuje się o wiele lepiej. Otwarty karton nie zajmuje też dużej części stołu, dzięki czemu posiłek można zjeść w komfortowych warunkach.